Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 120
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Мала художня академія

Мала художня академія

Вижницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. ім. Н. Яремчука

 

Кардинальні  політичні, соціальні  й  економічні  перетворення, становлення  суверенної держави потребують  і нового  переосмислення  виховання молоді.  Життя вимагає  реалізації виховного процесу під кутом  національної  свідомості, гуманізації  та гуманітаризації освіти.

Виховання підростаючого покоління потребує пошуку нових методів  та  технологій, що  сприяли б  впровадженню особистісно  орієнтованих принципів  виховання,  визначали  саморозвиток  творчої  особистості учнів.

Система виховання та освіти  мусить бути  саме  національною. Наукові дослідження  переконливо доводять,  що дитина  повинна  знаходитись під постійним  виховуючим впливом духовної культури. Це  потрібно, найперше, для найповнішого  розкриття  природних схильностей  дитини і розвитку  її здібностей. Народознавчі підходи у виховній роботі з учнями (календарні  свята, різноманітні  конкурси, екскурсії, зустрічі) звільняють  цю роботу  від примусовості, надуманості  й абстрактності. Перебіг  навчально-виховного процесу, який  базується  на українознавстві, відбувається  без  психологічного тиску на дітей. Вони просто не відчувають, що їх  виховують, оскільки виховання  проходить  здебільшого на фоні  повсякденного життя, у формах і способах, що притаманні  народному  життю   і максимально наближені до  потреб кожного учня. 

Тому у практику  виховної роботи  у нашій школі  впроваджуються заходи саме  на основі традицій. Не забуваймо, що у наш  складний час  стресів та  психологічного перенапруження  учням необхідно створити комфортні умови, а участь  у народному  ритуалі,  за  дослідженням вчених, - один  з найкращих  видів психологічної релаксації.  Завдяки засобам українознавства учні  глибше  відчувають, що  знання  про свій народ - це  пізнання себе, свого народу, його історії та культури, усвідомлюють  нерозривну єдність із  попередніми  поколіннями українського народу, з їх духовним світом.

  У наш час  саме  на освіту  покладено  завдання  формувати  вміння, знання, духовний  стан, творчу  обдарованість кожної дитини. І тому  від вихователя, класного керівника залежить  як  дитина  проявить себе, свій  творчий потенціал, як  самореалізується  в житті. Чим  раніше  починається  розвиток  здібностей  і талантів, тим більше  шансів  їх розкрити.

   Особливої уваги  набуває дана проблема  в умовах  школи-інтернату, де  навчаються діти  з малозабезпечених  та неблагополучних сімей.  Виявити  здібності дітей, допомогти  розвинути їхні  таланти, уподобання,  створити умови  для їх розвитку - таке  завдання  поставили перед  собою педагогічні працівники Вижницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. ім. Н.Яремчука.  На сьогодні в школі навчаються  діти з Вижниччини  та Путильщини - краю,  що з давніх-давен  славиться  талановитими людьми, обдарованими майстрами  різьбярства, вишивки, ткацтва, писанкарства, вироби  яких далеко відомі  за межами гуцульського краю. Ці  прекрасні риси передаються  з покоління в покоління, і вони  притаманні  значній  частині  дітей нашої школи-інтернату.

       Структура навчально-виховного процесу  дає змогу найповніше  розкритися  кожному вихованцеві, розвинути його творчий потенціал.  Наше завдання - «не загубити»   жодної дитини, вивчити  її  природні  обдарування  і створити  умови  для  всебічного  розвитку  талановитих учнів.

        У школі діє чітко продумана  система навчальних дисциплін  і позакласних  заходів, які сприяють становленню  національно-патріотичного  і  морально-естетичного виховання учнів  засобами  прикладного мистецтва  і  народних промислів.

   У Вижницькій ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ст. ім. Н.Яремчука  працює Мала художня академія. Керівництво нею  здійснює рада, до якої входять  учні та педагоги, котрі  організовують  і корегують  роботу гуртків, художньої самодіяльності, поглибленого вивчення  предметів художнього профілю. Рада  МХА  спрямовує  роботу на задоволення запитів учнів, виховання в них любові до прекрасних творінь  митців  нашого народу. Враховуючи  відмінності  в інтелектуальній,  емоційній сферах дітей, їхні особливості,  інтереси, нахили, ми розглядаємо  художньо-естетичний  профіль як  один з найбільш важливих.

   Для поглибленого  вивчення  художніх предметів, крім  уроків живопису, малюнку, композиції широко використовується позакласна робота. Учні працюють у  гуртках вишивки, малюнку, ткацтва, писанкарства, флористики.

  Для успішної мистецької  роботи в школі  створено  відповідну  навчально-матеріальну базу. До послуг дітей  змістовно  оформлені  кабінети малювання, вишивки, ткацтва, живопису , писанкарства.


гурток вишивки, керівник Воронюк О.В.;


гурток ткацтва, керівник Чорней О.І.,


цікава бісеринка, керівник Пилипко Л.Б.

      Виходячи з вимог  сьогодення та враховуючи  перспективу  розвитку нашої школи, в роботі гуртків особливу увагу  звертаємо  на виховання  в дітей  любові  та поваги  до традицій рідного народу, прищеплюємо їм практичні навички  оволодіння мистецтвом  народних промислів.

  Змістовна робота Малої художньої академії дає широкі  можливості вчителям та вихователям  на уроках  і в позаурочний час  формувати в учнів  національну й людську гідність, порядність, довіру і злагоду  між людьми, патріотизм, доброту й милосердя, давати міцні  знання про  свій народ, його історичні  корені, виховувати любов  і повагу до  України, її символів. Учні нашої школи є постійними учасниками й переможцями районних, обласних та всеукраїнських виставок, конкурсів, фестивалів.  От уже багато років  вихованці школи є активними  учасниками зльоту гуцульської  обдарованої молоді, де традиційно займають перші місця.

У школі  щороку  проводиться  традиційний  конкурс-виставка  дитячих  робіт  та творчих робіт педагогів. Частина  робіт  використовується  для  оформлення  навчальних та спальних  приміщень. Ці виставки  перетворюються на справжні свята і ще раз  переконують у тому, якими талановитими є наші діти.

    

       Змістовна робота Малої художньої академії дає широкі можливості вчителям та вихователям  на уроках і в позаурочний час формувати в учнів національну та людську гідність, порядність, довіру і злагоду між людьми, патріотизм, доброту й милосердя, давати міцні знання про свій народ, його історичні корені, виховувати любов і повагу до України, її символів.

Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz