Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 120
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Система виховної роботи

Система виховної роботи

Вижницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. ім. Н. Яремчука

 

Педагогічний колектив, адміністрація школи працюють   над впровадженням інноваційних технологій виховання підростаючого покоління, які  сприяють саморозвиткові творчої особистості учнів.  Виховний процес грунтується на українознавстві (календарні свята, різноманітні конкурси, екскурсії, зустрічі), традиціях школи.

   Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Пріоритетними напрямками виховної роботи закладу є:

               - виховання патріотизму;

- правовиховна робота з школярами;

- розвиток самосвідомості та культури самовиховання;

- прилучення учнів до головних духовних цінностей Батьківщини;

- формування морального обліку громадянина України;

- формування навичок здорового способу життя;

- розвиток творчих здібностей та трудових навичок учнів.

 

Інноваційні технології, які використовувались  у виховному процесі:

 

·                   Пріоритет самоцінності, самобутності, індивідуальності учня;

·                   Проектування освітнього процесу, передбачення можливості організувати навчання та виховання  як індивідуальну діяльність з трансформації соціально значущих нормативів у особистісно значущі;

·                   Зорієнтованість педагогів на особистість учня;

·                   Виявлення досвіду кожного учня, його соціалізація, контроль за способами пізнавальної діяльності, співробітництво вчителя та учня;

·                   Взаємодія суспільно-історичного досвіду та даного суб’єктивного досвіду учня;

·                   Розвиток учня як особистості йде не тільки шляхом оволодіння ним нормативною діяльністю, а й через постійне збагачення, перетворення суб’єктивного досвіду як важливого джерела власного розвитку;

·                   Основні форми навчання та виховання - групові та індивідуальні, які ґрунтуються на довірі до дитини, на здатності її відповідати за себе;

·                   Діалогічний стиль спілкування, взаємодія між учнями, підтримка ініціативи дітей.

 

В процесі виховної роботи формується повага до Конституції, законодавства України, державної символіки. Проводиться робота по ознайомленню  дітей з Законом "Про охорону дитинства”, Декларацією прав дитини та  Конвенцією ООН "Про права дитини”.

Поряд із традиційними формами виховної роботи практикуються інтерактивні форми виховних заходів, які передбачають організацію і розвиток діалогового спілкування, котре веде до взаєморозуміння, взаємодії. В процесі виховних заходів учні вчаться критично мислити, вирішувати складні проблеми на основі аналізу обставин та відповідної інформації, зважувати альтернативні погляди, брати участь у дискусіях, спілкуватися з іншими людьми. Такі заходи розвивають комунікативне вміння і навички, допомагають встановити емоційні контакти між учнями, забезпечують виховне завдання оскільки привчають працювати в команді, прислухатися до думки друзів. Зокрема, це такі заходи,  як ділова гра  "Знай і поважай свої права”,  рольова гра "Шляхами права”, казкова правознавча лотерея, юридичний волейбол та інші.

Послідовною є робота з батьківською громадськістю. На засіданнях батьківського комітету школи неодноразово порушувались питання щодо формування у дітей загальнолюдських цінностей таких як цілеспрямованість, рішучість, твердість у протистоянні негативному впливу.

 У школі працює 15 гуртків за інтересами. 74,5% учнів школи охоплено гуртковою роботою. Наші вихованці - постійні учасники та переможці регіональних, обласних,  районних  конкурсів, виставок і фестивалів. Зокрема, в цьому навчальному році наші вихованці стали переможцями  районних та обласних конкурсів "Юний дизайнер”, "Космічні фантазії”, "Вижницька палітра - 2011” , "Зачарований легінь”, "Світ дитинства”, обласної виставки технічної та декоративно-прикладної творчості, обласного конкурсу української декоративної творчості, районної виставки-конкурсу "Знай і люби свій край”.


Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz