Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 119
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2012 » Жовтень » 31 » Місячник правового виховання у школі
14:18
Місячник правового виховання у школі
    У сучасних умовах українського суспільства правове виховання є одним з  найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування       правосвідомості громадянина. Правова освіта спрямована на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей і завдань.
 З 01.10.2012р. по 27.10.2012р. у школі було проведено місячник правового виховання. Метою проведення місячника у школі було прагнення  перетворити права на важливий регулятор життя і поведінки учня в умовах його соціалізації.
     У цей період були проведені години спілкування: "Що таке право і що таке обов’язок?” (класоводи 1, 3 класів Синишина Л.В., Дощівник Х.Д.), ділова гра "Знай і поважай свої права” (класовод 4-го класу Тріщук М.В.), казкова лотерея та "Юридичний волейбол” (класні керівники 5-го та 6-го класів Чев’юк Г.О., Клим Л.І.), роздуми: «Немає прав без обов’язків» (класний керівник 8-го класу Кречмаровська С.М.), діалог: «Школа – наш дім, ми господарі в нім» (класний керівник 9-го класу Матюшкіна А.А.), конкурс – вікторина "Як я знаю свої права ”(класний керівник 10-го класу Андрюк Г.С.), ділова гра „Права дітей в Україні”, (класні керівники 10-го та 11-го класів Іванюк О.І. та Андрюк Г.С.), ситуативний практикум „Наші права – щасливе дитинство”, вихователь 8-го класу Гринюк Л.Л., педагогом-організатором проведено зустріч з начальником кримінальної міліції у справах неповнолітніх Кричуном І.Д. на тему: „Конвенція ООН про права дитини”. По закінченні зустрічі учні мали змогу отримати кваліфіковану відповідь на свої питання щодо кримінальної та адміністративної  відповідальності.  Організовано конкурс малюнків «Права очима дитини». Кращі роботи учнів були виставлені на загальношкільній виставці.
 Учителем правознавства Флорою В.І. проведено  юридичний брейн-ринг (ситуативний практикум) між командами 9, 10 та 11 класів. Під час проведення цього турніру усі присутні мали змогу ознайомитися з соціальними, економічними та правовими аспектами конкретних ситуацій. В ході проведення заходу учасники турніру мали змогу представити свою команду, викласти обґрунтування,  позиції своєї команди, розкрити основні аргументи,  розбити аргументи противника, відповісти на питання та задати питання супротивнику. Здоровий дух суперництва та жвавий інтерес учасників сприяв захоплюючій грі.  Під час проведення турніру не було переможців та переможених. Учасники дебатів мали змогу висловити свою думку, почути думку суперників.
 В шкільній бібліотеці оформлено викладку книжок «Вивчаємо свої права та обов’язки».   
Діти познайомились з європейським досвідом дотримання прав людини, отримали практичні навички щодо антидискримінаційної освіти, виховання толерантності, поваги до прав людини як на уроках,  так і під час проведення позакласних виховних  заходів.  
Всі заходи, які проводилися в рамках Місячника правових знань,  були спрямовані на удосконалення системи правової освіти, широке інформування дітей про правову політику держави, зміни у законодавстві України, створення належних умов для набуття юними громадянами знань та практичних навичок про свої права, свободи та обов’язки.
     Така робота дає можливість, школярам зрозуміти, що "незнання законів не звільняє від відповідальності”, впевнитись у тому, що будь-яке порушення містить антисуспільний характер, формує і розвиває  міцні переконання і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві, виховує  колективізм, свідому дисципліну, громадянську та соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків, формує цілісну моральну особистість.
Такі заходи надають учням правову інформацію практичного характеру, знайомлять з типовими для їхньоого віку соціально-правовими проблемами і способами їх вирішення, спираючись на конкретні норми законодавства України. Основним завданням цього місячника було  надати цим знанням і умінням практичної спрямованості, побачити їх відбиток у позитивних проявах  правомірної поведінки учнів.
Правовиховна робота не обмежується рамками місячника правових знань, це цілеспрямована системна робота всього педагогічного колективу, яка проводиться щоденно і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Категорія: Новини | Переглядів: 4133 | Додав: UA_Vavan | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz