Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 122
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2018 » Жовтень » 16 » Психолого-педагогічний консиліум
12:46
Психолого-педагогічний консиліум

Психолого-педагогічні консиліуми з питання підвищення рівня навчальних досягнень учнів у Вижницькій спеціалізованій школі

На початку жовтня у нашій школі відбулися засідання психолого-педагогічних консиліумів. Метою цих засідань було вироблення методичних рекомендацій та порад педагогам, батькам, учням з питання підвищення рівня навчальних досягнень учнів.

Заступник директора з навчальної роботи С.П.Варварюк провела детальний аналіз рівня навчальних досягнень учнів у порівнянні з минулим навчальним роком. Практичний психолог Гулей М.М. надав психолого-педагогічну характеристику кожного класу та учнів у класах зокрема. Класні керівники, вихователі у своїх виступах зупинились на обговоренні причин неуспішності учнів та основних вагомих формах і методах роботи щодо покращення результатів навченості. Зокрема, вчитель історії Флора В.І. висвітлила недоліки співпраці вчителів – предметників та вихователів та внесла пропозицію щодо заборони використання мобільних телефонів під час освітнього процесу. Вчитель математики Андрюк Г.С. запропонувала посилити контроль як з боку класних керівників так і з боку вихователів за результативністю у навчанні, якісним виконанням домашніх завдань. Заступник директора з виховної роботи Чев’юк Г.О. зауважила, що показники навчання великою мірою залежать від цілеспрямованості, вихованості, а особливо від співпраці батьків з педагогами, самооцінки дитини. Також пріоритетом навчання є усвідомлення учнями потреби вчитися все життя. Вихователь учнів 11-го класу Мелещук А.М. зазначив, що навчально-виховна робота в класі спрямована на формування в учнів відповідального ставлення до навчання, загальнолюдських цінностей, вміння пізнавати себе як людину. Вихователь 10-го класу Чепіль О.О. ознайомила присутніх з формами і методами роботи на самопідготовці, які вона застосовує у своїй практиці, та запропонувала тісно співпрацювати з вчителями-предметниками з вихователями, здійснювати індивідуальний підхід до кожної дитини.

В результаті роботи консиліуму було відзначено, що одним із шляхів формування позитивного ставлення дітей до навчання є створення системи мотивів діяльності особистості, яка піддається педагогічному управлінню і забезпечує визначення поведінки учнів і їх ставлення до вивчення того чи іншого навчального предмета. Також було обговорено методи та прийоми, що сприяють підвищенню мотивації навчальної діяльності та вироблено поради та рекомендації педагогам, щодо формування внутрішньої мотивації на уроці.

Методичні поради вчителю для посилення мотивації навчання учнів на уроці

 

Порада 1. Створіть на уроці умови для виконання завдання різними шляхами. Дайте можливість використати малюнок, оповідь, тести, розрахункові задачі, практичну роботу, ігрові моменти тощо.

Порада 2. Створіть психологічний клімат, за якого діти не бояться висловити помилкову думку, знаючи, що то – пошук істини. Переконуючи учня, доводячи істину, не ображайте його, не зачіпайте його гідність, самолюбство. Будьте щедрі на похвалу.

Порада 3. Система контролю знань також має враховувати індивідуальні особливості учнів.

Порада 4. Добираючи методи навчання, не забувайте про їхню різноманітність. Запроваджуючи нові методи, пам’ятайте і про класичну дидактику.

Порада 5. Інтелігентність – це вміння зважати на інших. Успіх, хай і не одразу, прийде до вас, якщо ви поважатимете гідність учнів, якщо не вдаватиметься до крику, гримання, якщо не „стоятимете над ними”, а йтимете поруч на шляху до знань і моральної досконалості.

Порада 6. Помітивши в учневі щось властиве лише йому, учитель дістає точку опори для контакту. Завжди і в усьому ставтеся до учня як до особистості. Найнебезпечніше – це вчителева зарозумілість, ілюзія власного всевладдя.

Порада 7. Пояснюючи матеріал і контролюючи знання, використовуєте і поєднуєте різні форми навчання. Нехай учні самі обирають шлях розв’язування домашнього завдання.

Порада 8. Намагайтеся за будь – якої можливості використати завдання для формування особистості учня. Спрямуйте його інтерес до самого себе, на поліпшення результатів навчання.

Порада 9. Орієнтуйте школярів, особливо старшокласників, на високий рівень самостійної роботи. Недарма Чарльз Дарвін казав, що всім, хоч трохи цінним, чого він навчився, він завдячує самоосвіті.

Порада 10. Пам’ятаючи, що безталанних людей немає, а є зайняті не своєю справою, дайте можливість не лише сильним, а й слабшим учням реалізувати свої здібності.

Порада 11. Хай учень побачить ваше поважне ставлення до його найпершого у житті відкриття. Переконайте його, що помилки під час творчого пошуку неминучі, отже, не слід їх боятися.

Порада 12. Давайте учням невеличкі цікаві завдання на літо – такі, що згодом сприятимуть успішному навчанню.

Порада 13. Відвідуйте уроки колег для вивчення психологічного клімату, взаємодії вчителя і учнів – особливо у класі, де у вас іще не все гаразд.

Порада 14. Спершу поставте дитині реальні вимоги, а вже потім поступово „підносьте планку”. Розвиток можливостей лише якщо вимоги відповідають рівневі розвитку учня.

Порада 15. Навчіть учнів звертатися до довідкових матеріалів і працювати з ними, пояснивши, що це допомагатиме їм у навчанні.

Порада 16. Уміння працювати Езоп називав справжнім скарбом. Привчіть учнів до системи у роботі - це допоможе не лише їм, а й вам.

Порада 17. Під час тематичного контролю уникайте запитань, що надміру деталізують навчальний матеріал. Перевіряйте не лише теоретичні знання, а й уміння та загально навчальні навички.

Порада 18. Оцінюючи знання за всією темою, враховуйте не тільки перевірочні роботи, а усі види навчальної діяльності (твори, домашні завдання, повідомлення, лабораторні роботи тощо), щоб не зневажати їхнє виховне та освітнє значення.

Порада 19. Плануючи навчальний матеріал, не забувайте про системний підхід. Будь-який курс ґрунтується на системі, в якій поступово розкриваються поняття і закономірності.

 

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 19 | Додав: UA_Vavan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz