Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історична довідка школи

Історична  довідка Вижницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Назарія Яремчука

Вижницька загальноосвітня  школа – інтернат  працює  з 1960 року. Приміщення, в яких розміщена   школа, мають  свою  цікаву історію. На початку  другої половини  ХІХ століття пан Джорджован волею  австрійського  імператора  став власником  землі,   лісів Вижниччини.  Через кілька днів  по приїзді  у Вижницю,  пану  сподобалось  місце, де тепер розташована  школа, і він вирішив  оселитися  тут. Для цього він вигнав  сім’ю  Баланюків  на берег р.Виженки і розпочав  будівництво. На початку  було  побудовано цегельню, склепи, конюшні, підвали  і інші  споруди, а в 1866 році  Джорджован  побудував  великий  будинок  для себе (бувша допоміжна школа).  В другій  половині  ХІХ століття виникло панське помістя  на території  сучасної  школи –інтернату.

 У 1910 році одним  із наступних власників  панського маєтку  Грабом Яреєм  побудовано  велике приміщення  (сучасний навчальний корпус), в якому  розмістилися суд, поліція, тюрма, адвокатура, зберігалась зброя.

У  1913 році  адвокат  Гамбургер  за дозволом  тодішнього  власника  маєтку  пана Сполинського,  на його землі  побудував  розкішний будинок (нині спальний корпус старших  класів), який пізніше  передав під школу  австрійських  попів - раввінів.

 У 20-х роках ХХ століття маєток перейшов  у володіння  пана Більграя, який  у 1932 році помер, а його син панував  тут до 1940 року.  До речі, син останнього власника цього помістя  Даніел  Більграй у серпні 1996 року зі своєю дружиною  відвідав  школу і залишив  запис у книзі відгуків  в кімнаті Н.Яремчука.  Нині його сім’я  проживає  в США.

  З 1940  по 1959 рік  в приміщеннях  нинішньої школи  розміщувались  різні  радянські  адміністративні  органи.

 У вересні  1959 р. за підписом  завідуючого облвно Левченко І.Й.  було видано наказ  про відкриття  в м. Вижниця  школи – інтернату.  В цьому ж місяці спільним рішенням Вижницького  райкому  партії  та райвиконкому  під школу – інтернат було передано  приміщення міліції, КДБ, суду і прокуратури, райвіськкомату, архіву  та райфінвідділу.

За період  від вересня  1959 року до січня  1960 року першою дирекцією школи у складі директора –Бледнова І.К., завуча – Белько І.І., бухгалтера –Попович  Г.І., завскладом – Розвадовським  П.М.  була проведена    велика робота  по підготовці  до прийому дітей.  Зокрема,  проведено  реконструкцію  та ремонт приміщень,   забезпечено школу  будівельними матеріалами, одягом, взуттям. Укомплектовано  склад  вихованців, педагогічний  та адміністративно технічний персонал.

11 січня  1960 року  було розпочато  заняття  в школі, яка стала  другою домівкою для перших 280 діток з різних  сіл, районів, областей України.

З 1960 року  школу  закінчили більше 1000 учнів.  Чимало  з них одержали вищу, середню спеціальну освіту і зараз працюють  в різних галузях  народного господарства.  Серед них педагоги – Горобієвська Ганна, Токар Іван,  Перчик Світлана, Гоян Ганна,  Іванчук Любов,  Сторожук  Лідія, Чепіль Юрій, Чепіль Оксана, Шешур Наталія, військовослужбовці – Ванчуров  Анатолій,  Слізак Орест, фінансисти – Марчук Лідія, Муць  Марія,  медсестри – Ткачук Орися,  Ісопчук  Олена, Моток Оксана  та багато інших.

Школа гордиться  своїм випускником - Народним артистом України Назарієм Яремчуком, який  закінчив  школу  у 1967 році. Для вшанування  пам’яті Н.Яремчука в школі відкрито  музейну кімнату, де зібрано  документи  про життя  і творчість  нашого  славного  земляка. Експозиції   кімнати – музею  постійно  поповнюються  новими  цікавими  матеріалами.

 

 

  У березні  1996 року  школі – інтернату присвоєно  ім’я  Назарія Яремчука (Постанова  Кабінету Міністрів України  від 4.03.96р. №-192).

  За весь  час функціонування  школи – інтернату  її очолювали директори:      

1959 – 1967 роки  -- Бледнов І.К.

 серпень 1967- 1973 роки – Брицький П.П.

 липень 1973 –серпень 1974------ Геркалюк Р.І.

 серпень 1974 – 1977 -----Ангельський В.М.

 серпень 1977 –січень  1979 -----Парасюк В.Г.

 січень 1979 – серпень 1979 ---Філіпова Є І.

 серпень  1979 –вересень 2008 –Герилюк М.В.

 жовтень 2008 - серпень 2016 - Погурський І.І.

жовтень 2016 по даний час Клим В.І.

В даний час в школі – інтернаті працює 11 класів. В яких навчається 207 учні.  Для дітей створено  належну  навчально – матеріальну базу  та відповідні побутові умови. До послуг дітей 2 навчальні корпуси, 3 спальні корпуси. З  19 грудня 2001 року в школі діє новий спортивний зал загальною площею 288 м2.  З 1994 року в школі працює Мала художня академія, де навчаються діти здібні до малювання. Рада МХА спрямовує  свою роботу на задоволення  запитів учнів, виховання в них любові до прекрасного. У школі навчаються діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також з сімей, які опинилися в важких життєвих обставинах. Школа забезпечує всіх вихованців доброякісним харчуванням, але не вистачає одягу для дітей, не вистачає коштів для забезпечення належного рівня побутових умов(старі, непридатні для вжитку меблі у спальних приміщеннях, потребує нового обладнання блок харчування, необхідно зробити капітальний ремонт навчального корпусу та харчоблоку). Адміністрація школи планує здійснити реорганізацію школи зі створенням хореографічного напрямку для задоволення потреб і запитів дітей. Але для цього необхідні кошти для створення матеріально-технічної бази цього напрямку, для залучення до роботи кваліфікованих кадрів по хореографії. В майбутньому надіємось на увагу до дітей такої категорії держави та недержавних структур, меценатів та людей доброї волі, які переймаються майбутнім знедолених дітей.

Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz